Room Details

COC 102
Help
Schedule for the week of October 15, 2018

Previous Semesters:


Deformable Bodies (88393)
Instructor: James Craig
12:00 pm to 1:15 pm
Enrollment: 44/48
Computer Graphics (81413)
Instructor: Jaroslaw Rossignac
3:00 pm to 4:15 pm
Enrollment: 31/46
Spec Top-Bioengineering (88629)
Instructor: YongTae Kim
4:30 pm to 5:45 pm
Enrollment: 6/20
Special Topics (89328)
Instructor: Jaydev Desai
9:30 am to 10:45 am
Enrollment: 9/30
Special Topics (83673)
Instructor: Deborah Phillips
6:00 pm to 8:45 pm
Enrollment: 14/15

Cross-listed as:
BC 8813 CD
Capstone Design (88734)
Instructor: Craig Forest
3:00 pm to 5:45 pm
Enrollment: 23/26
Intro to Linear Algebra (88450)
Instructor: None
10:10 am to 11:00 am
Enrollment: 30/30
Rheology (86064)
Instructor: Meisha Shofner
12:20 pm to 1:10 pm
Enrollment: 41/45
Intro to Const Prog Mgt (86830)
Instructor: Walter Parker
6:00 pm to 8:45 pm
Enrollment: 23/40
Mgt of Predesign Phase (86805)
Instructor: Frank Crittenden
6:00 pm to 8:45 pm
Enrollment: 21/40
Special Topics (83674)
Instructor: Deborah Phillips
6:00 pm to 8:45 pm
Enrollment: 9/35

Cross-listed as:
BC 4803 CD
Special Topics (83674)
Instructor: Deborah Phillips
6:00 pm to 8:45 pm

Cross-listed as:
BC 4803 CD
Special Topics (88510)
Instructor: Seymour Goodman
1:30 pm to 2:45 pm
Enrollment: 2/10

Cross-listed as:
INTA 3012 A
Intro Computational EM (91110)
Instructor: Andrew Peterson
11:15 am to 12:05 pm
Enrollment: 32/45
Construction Management (83494)
Instructor: Xinyi Song
6:00 pm to 8:45 pm
Enrollment: 27/29
Differential Equations (89367)
Instructor: None
1:55 pm to 2:45 pm
Enrollment: 30/30
War in the 20th Century (89416)
Instructor: Seymour Goodman
1:30 pm to 2:45 pm
Enrollment: 28/30

Cross-listed as:
INTA 8803 SG
War in the 20th Century (89416)
Instructor: Seymour Goodman
1:30 pm to 2:45 pm

Cross-listed as:
INTA 8803 SG
War in the 20th Century (89416)
Instructor: Seymour Goodman
1:30 pm to 2:45 pm

Cross-listed as:
INTA 8803 SG
Computing & Society (81692)
Instructor: Rebecca Grinter
9:30 am to 10:45 am
Enrollment: 45/45
Special Topics (90357)
Instructor: Bruce Walker
8:00 am to 9:15 am
Enrollment: 2/20
TA Meeting
10:55 am to 11:50 am
OEC Student Organization Meeting-GOURD
5:30 pm to 6:30 pm
 
 
Monday   Tuesday   Wednesday   Thursday   Friday   Saturday  Sunday 
7:00  
              
8:00  CS 8803 SRDCS 8803 SRD
            
9:00  
BMED 8813 ROBCS 4001 ABMED 8813 ROBCS 4001 A
          
10:00  
MATH 1553 E3
  TA Meeting          
11:00  
ECE 6380 AECE 6380 AECE 6380 A
           
12:00  COE 3001 ECOE 3001 E
MSE 3225 AMSE 3225 AMSE 3225 A
         
13:00  
INTA 8803 SGINTA 8803 SG
MATH 2552 K3  MATH 2552 K3        
14:00  
              
15:00  ME 4182 XCS 6491 AME 4182 XCS 6491 A
          
16:00  
ME 8873 KIMME 8873 KIM
          
17:00  
OEC Student Organization Meeting-GOURD
             
18:00  BC 4803 CDBC 6185 EPBC 6285 BCBC 6025 S
          
19:00  
          
20:00  
              
21:00  
              
22:00