Room Details

IC 109
Help
Schedule for the week of February 11, 2019

Previous Semesters:

Computing for Engineers (29846)
Instructor: David Smith
4:30 pm to 5:45 pm
Enrollment: 38/38
Composite Mater& Process (21498)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am
Enrollment: 9/30

Cross-listed as:


Computing Techniques (25013)
Instructor: Karim Sabra
12:00 pm to 1:15 pm
Enrollment: 55/56
Database System Implemnt (30653)
Instructor: Joy James Prabhu Arulraj
3:00 pm to 4:15 pm
Enrollment: 26/37

Cross-listed as:
Chemical Thermo-Material (25524)
Instructor: Robert Speyer
12:20 pm to 1:10 pm
Enrollment: 29/60
Computing for Engineers (21088)
Instructor: Kantwon Rogers
6:00 pm to 7:15 pm
Enrollment: 50/50
International Economics (26444)
Instructor: Usha Nair-Reichert
9:30 am to 10:45 am
Enrollment: 34/45
Composite Mater& Process (24651)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am
Enrollment: 4/10

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (24651)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (24651)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (24651)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Statics (25018)
Instructor: Christine Valle
8:00 am to 8:50 am
Enrollment: 62/62
Database Sys Implement (30652)
Instructor: Joy James Prabhu Arulraj
3:00 pm to 4:15 pm
Enrollment: 24/33

Cross-listed as:
Database Sys Implement (30652)
Instructor: Joy James Prabhu Arulraj
3:00 pm to 4:15 pm

Cross-listed as:
Database Sys Implement (30652)
Instructor: Joy James Prabhu Arulraj
3:00 pm to 4:15 pm

Cross-listed as:
Composite Mater& Process (21537)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am
Enrollment: 21/15

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (21537)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (21537)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (21537)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Intro-Object Orient Prog (27039)
Instructor: Susan Watson-Phillips
4:30 pm to 5:45 pm
Enrollment: 51/51
Intro-Object Orient Prog (30773)
Instructor: Susan Watson-Phillips
6:00 pm to 7:15 pm
Enrollment: 37/50
Composite Mater& Process (24647)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am
Enrollment: 6/10

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (24647)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (24647)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Composite Mater& Process (24647)
Instructor: Kyriaki Kalaitzidou
9:05 am to 9:55 am

Cross-listed as:


Computing for Engineers (21086)
Instructor: Kantwon Rogers
4:30 pm to 5:45 pm
Enrollment: 50/50
Strct Trans-Met,Cer&Poly (20615)
Instructor: Mo Li
1:30 pm to 2:45 pm
Enrollment: 67/70
Intro Discrete Math CS (26735)
Instructor: Monica Sweat
6:00 pm to 7:15 pm
Enrollment: 36/50
Mfg Process Analysis (28013)
Instructor: Shreyes Melkote
3:00 pm to 4:15 pm
Enrollment: 12/40
The Global Economy (25622)
Instructor: Usha Nair-Reichert
8:00 am to 9:15 am
Enrollment: 5/6

Cross-listed as:
Special Topics (25742)
Instructor: Gunter Sharp
11:15 am to 12:05 pm
Enrollment: 64/69
Regression/Forecasting (23473)
Instructor: Gamze Tokol-Goldsman
1:55 pm to 2:45 pm
Enrollment: 66/68
The Global Economy (21822)
Instructor: Usha Nair-Reichert
8:00 am to 9:15 am
Enrollment: 12/19

Cross-listed as:
The Global Economy (21822)
Instructor: Usha Nair-Reichert
8:00 am to 9:15 am

Cross-listed as:
The Global Economy (21822)
Instructor: Usha Nair-Reichert
8:00 am to 9:15 am

Cross-listed as:
Engineering Economy (25561)
Instructor: Gunter Sharp
10:10 am to 11:00 am
Enrollment: 65/68
Engineering Economy (25562)
Instructor: Gunter Sharp
10:10 am to 11:00 am
Enrollment: 66/68
 
 
Monday   Tuesday   Wednesday   Thursday   Friday   Saturday  Sunday 
7:00  
              
8:00  COE 2001 HECON 2101 IPCOE 2001 HECON 2101 IP
            
9:00  
ME 4793 AME 4793 AME 4793 A
ECON 4350 TBECON 4350 TB
            
10:00  
ISYE 3025 A1ISYE 3025 A2
            
11:00  
ISYE 4803 SHAISYE 4803 SHAISYE 4803 SHA
           
12:00  ME 2016 BME 2016 B
MSE 3001 AMSE 3001 AMSE 3001 A
         
13:00  
MSE 3002 AMSE 3002 A
ISYE 4031 A  ISYE 4031 A  ISYE 4031 A     
14:00  
              
15:00  ME 4215 ACS 6422 AME 4215 ACS 6422 A
          
16:00  
CS 1331 C5CS 1371 A01CS 1371 B05
           
17:00  
              
18:00  CS 1331 A5CS 2050 A3CS 1371 A04
           
19:00  
              
20:00  
              
21:00  
              
22:00